Zapomniałeś hasła?   Zarejestruj się

Baza Wiedzy

Transfer domeny.pl z NASK do Panhost.pl

Transfer domen polskich z NASK do Panhost.pl może się odbyć najwcześniej 21 dni po dacie rejestracji lub początku nowego okresu rozliczeniowego i nie później niż 3 dni przed terminem ważności domeny.

W celu zlecenia wykonania transferu wejdź na stronę: https://www.dns.pl/cgi-bin/transfer.pl i wypełnij formularz.

W sekcji (Informacja o partnerze) z rozwijanej listy wybierz Hosting serwis sp. z o.o.
Jeżeli chcesz dokonać transferu kilku domen z NASK, w formularzu wpisz ich nazwy rozdzielone przecinkami bez użycia spacji.

Uwaga: Wszystkie domeny w spisie muszą należeć jednemu klientowi.

Na kolejnej stronie zostaniesz poproszony o zweryfikowanie podanych danych oraz o zapoznanie się z informacjami dostępnymi w sekcji (Przeczytaj uważnie).
Po zatwierdzeniu danych w formularzu zostanie wygenerowany wniosek o zgodę na wyłączne wykonywanie czynności obsługi nazw domen. W ciągu 1 dnia roboczego od daty zgłoszenia wydrukowany i podpisany wniosek należy przesłać do NASK jako skan mailem na adres transfer@dns.pl lub faksem na wskazany na wniosku numer.
W przypadku, gdy Abonent domeny ma status 'firma', prosimy o dołączenie do wniosku kopii aktualnych dokumentów firmy Abonenta (w zależności od statusu prawnego prowadzonej działalności: KRS, umowa spółki cywilnej, wpis do ewidencji działalności gospodarczej itp.), które pozwolą NASK na weryfikację, czy osoba podpisująca się na dokumencie jest do tego upoważniona.

Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku na adres e-mail Abonenta domeny system NASK automatycznie wyśle wiadomość z linkiem potwierdzającym chęć transferu domeny. Aby zatwierdzić transfer, należy koniecznie kliknąć w link w ciągu 5 dni od otrzymania wiadomości. W przeciwnym wypadku zgłoszenie zostanie anulowane.

Więcej informacji o transferze domen z NASK - http://www.dns.pl/porozumienie/FAQ.html

Powrót do spisu treści

Copyright © 2018 Hosting serwis sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.